DUBAJ I EMIRATY ARABSKIE
zdecydowanie obfitują w atrakcje typu NAJ... NAJwyższe, NAJwiększe, NAJdroższe, NAJlepsze, NAJpiękniejsze, NAJbezpieczniejsze państwo świata oraz NAJwiększa Parafia rzymsko-katolicka na świecie. Dubaj i Emiraty Arabskie są jednym z najszybciej rozwijających się państw świata, gdzie rdzenna społeczność stanowi 20% mieszkańców. Pozostałe 80% mieszkańców to cudzoziemcy z Azji, Europy i Ameryki północnej, w tym 1 miliom chrześcijan.
OMAN
prawdziwa kraina z Baśni 1001 Nocy, ojczyzna Sindbada żeglarza.
DLACZEGO PIELGRZYMKA DO EMIRATÓW ARABSKICH I OMANU?
Chrześcijanie stanowią w Emiratach Arabskich obecnie około 10% mieszkańców, szacuje się ich na ok. 1 milion wiernych, a o wielowiekowej obecności chrześcijan świadczą chociażby pozostałości kościoła w Al-Chaurze z III w.n.e.
Blisko 400 tys. wiernych zamieszkuje na terenie katolickiej parafii Matki Bożej w Dubaju. Jej siedziba i kościół parafialny zlokalizowane są w mieście, w którym 85 proc. ludności stanowią cudzoziemcy. Jest to zatem prawdopodobnie NAJwiększa parafia Rzymsko-katolicka na świecie.
Kościół, który może pomieścić 1700 osób, jest stanowczo za mały wobec istniejących potrzeb. Stąd też otaczający świątynię plac jest wyposażony w telebimy i odpowiednie nagłośnienie. Dzięki temu w liturgii jednorazowo może czynnie uczestniczyć blisko 20 tys. ludzi. W każdy weekend odprawianych jest kilkanaście mszy świętych a tygodniowo do komunii sw. przystępuje około 80 tys. osób.
Większość Chrześcijan w ZEA i Omanie, stanowią pracujący tutaj cudzoziemscy, głównie z Indii i Filipin oraz Europy. Zdaniem wikariusza apostolskiego dla Arabii Południowej bp. Paula Hindera OFM Cap, „Kościół staje się dla nich drugim domem. Stąd też przestrzeń wokół lokalnych kościołów staje się rodzajem miejsca spotkań, tak w sensie duchowym, jak i ludzkim”.
Tolerancja Religijna jest jednym z czołowych nurtów jakimi kierują się dziś ZEA
W dniach 3-5 luty 2019 roku, Papież Franciszek przybył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pielgrzymką , gdzie został przyjęty z ogromna gościnnością przez Szejków wszystkich 7 Emiratów, a na ulicach na Papieża Franciszka oczekiwało około 2 mln katolików z Emiratów Arabskich i państw sąsiadujących. Papież Franciszek nawiedził także Meczet Sheika Zayeda w towarzystwie Sheikow wszystkich 7 Emiratów.